Firma Glimat

Początki działalności firmy Glimat datują się na drugą połowę lat 90-tych ubiegłego stulecia. W wyniku dynamicznego rozwoju firma osiągnęła status czołowego polskiego dystrybutora części zamiennych do maszyn budowlanych.

Zespół doświadczonych pracowników, 400 m² powierzchni biurowej, 10.000 m² powierzchni magazynowej, ponad 50.000 pozycji na magazynie, korzystanie ze zintegrowanego rozwiązania klasy ERP, ponad 3.000 klientów w kraju i zagranicą, doskonała opinia zarówno wśród dostawców, jak i odbiorców, udokumentowana poziomem obrotów, pozwoliła firmie Glimat stać się liderem w branży.

Historia firmy

Firma Glimat powstała w 1994 r. w formie spółki cywilnej. Dynamiczny rozwój oraz potrzeby wynikające ze znacznego poszerzenia zakresu działalności zaowocowały zmianą formy prawnej działania przedsiębiorstwa. W wyniku przekształcenia własnościowego w roku 2000 powstał Glimat Sp. z o.o.. Podstawowym kierunkiem działalności firmy jest dostawa części zamiennych do maszyn budowlanych. Wypracowana pozycja na rynku pozwoliła na nawiązanie bezpośredniej współpracy z największymi producentami w branży, tak w kraju jak i zagranicą. Oferta przedsiębiorstwa jest skierowana zarówno do użytkowników sprzętu, jak i firm handlowych.

GLIMAT Sp. z o.o. jest jedynym autoryzowanym przedstawicielem w Polsce Grupy USCO SpA, właściciela marki ITR, jednego z największych światowych producentów elementów podwozia maszyn gąsienicowych. Potencjał produkcyjny, wieloletnie doświadczenia, lokalizacja produkcji i dystrybucji obejmująca sześć kontynentów pozwoliły grupie USCO stać się kluczowym dostawcą dla czołowych producentów maszyn budowlanych (OEM), jak również rynku części zamiennych.

Firma Glimat jest jedynym dystrybutorem na terenie Polski produktów marki BCB. Black Cat Blades Ltd. produkuje pełną gamę zębów i lemieszy do wszystkich typów maszyn budowlanych. Siedziba firmy znajduje się w Edmonton (Kanada). 36.000m² zakładu produkcyjnego oraz 24.000m² powierzchni magazynowych i dystrybucyjnych. Zakłady w Selkirk, Manitoba, oraz poza granicami Kanady zapewniają olbrzymi potencjał produkcyjny. Jakość produkowanych wyrobów pozwoliła marce BCB stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie w sektorze zębów i lemieszy.

Grupę dostawców części zamiennych do maszyn takich jak: części silnikowe, układu hydraulicznego, przeniesienia napędu, hamulcowego, paliwowego, elektrycznego, ze względu na różnorodność asortymentu w/w podzespołów stanowi szereg renomowanych firm, produkujących wyroby dla producentów maszyn (OEM) oraz jako części zamienne (aftermarket parts). Główne kierunki lokalizacji dostaw to Włochy, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Japonia, USA. Glimat jako przedstawiciel producenta ponosi pełną odpowiedzialność za jakość oferowanych wyrobów.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!