LEMIESZ OSTRZE NAROŻNIK PŁYTA CATERPILLAR CAT D3 - D3G D3K D4 - D4E D4G D4H D4K D5 – D5H D5K D5M D5N D6 - D6H D6M D6N D6R D6T D7 - D7H D7R
LEMIESZ OSTRZE NAROŻNIK PŁYTA KOMATSU D31 D37 D38 D39 D41 EP D50 D51 D60 D61 EX  PX D65 EX  PX D85 D155 AX D275 D355
LEMIESZ OSTRZE NAROŻNIK PŁYTA HSW DRESSTA TD7 TD9 TD10M TD12C TD15 - TD15C TD15E TD15M TD20 - TD20E TD20G TD20M TD25 - TD25G TD25M TD40

Lemiesze do pługa spycharek i ładowarek

Lemiesze do spycharek

Lemiesze do ładowarek

LEMIESZE DO PŁUGA KOMATSU

Firma Glimat jest wyłącznym przedstawicielem na terenie Polski produktów marki BCB - Black Cat Blades Ltd. Na magazynie posiadamy lemiesze środkowe i narożne do spycharek:

Lemiesze do ładowarek i spycharek Ostrza lemieszy Lemiesze środkowe i narożniki płyty Lemiesza z otworami i bez otworów cięte na wymiar

CATERPILLAR CAT D3 - D3G D3K D4 - D4E D4G D4H D4K D5 – D5H D5K D5M D5N D6 - D6H D6M D6N D6R D6T D7 - D7H D7R D8 - D8N D8R KOMATSU D31 D37 D38 D39 D41 E/P D50 D51 D60 D61 EX / PX D65 EX / PX D85 D155 AX D275 D355 HSW DRESSTA LIUGONG TD7 TD9 TD10M TD12C TD15 - TD15C TD15E TD15M TD20 - TD20E TD20G TD20M TD25 - TD25G TD25M TD40

Black Cat Blades rozpoczęło produkcję lemieszy w Edmonton w stanie Alberta w 1968r. W roku 2003 Black Cat rozpoczęło oferowanie uzupełniających elementów z grupy tzw. Ground Engaging Tools (GET). Poprzez inwestowanie w rozwój i badania, projekt i zapewnienie odpowiedniej jakości firma była zdeterminowana do stworzenia najwyższej jakości produktu. Zakres oferowanych GET wzrósł bardzo szybko i obecnie cechuje różnorodność zębów i adapterów do łyżek, zrywaków, skrajnych i bocznych zabezpieczeń, narożników spycharkowych, lemieszy i segmentów i wielu innych uzupełniających gamę zastosowań GET. Cały zespół Black Cat Blades jest oddany jednemu celowi: wychodzeniu naprzeciw lub wręcz sprostaniu potrzeb nieuzmysłowionych jeszcze poprzez najwyższą jakość, wsparcie usługowe i produktowe. Pierwszy ustęp wizji firmy definiuje jej zaangażowanie: „ Nasza kultura organizacyjna jest napędzana przez szczerość, jedność, zaufanie i wysokie cele/osiągnięcia z zachowaniem wzajemnego szacunku wobec siebie jak również wobec naszych aktywów i naszego środowiska naturalnego. Te wartości nie mogą ulec chęci zysku”.

Firma posiada następujące zakłady produkcyjne: Edmonton, Alberta, Kanada – siedziba główna firmy , jak i również 36.000 m2 zakładu produkcyjnego, 24.000 m2 powierzchni magazynowania.

  • 2 zakłady produkcyjne ulokowane w Selkirk, Manitoba, Kanada – większy o powierzchni 29.000 m2, mniejszy o powierzchni 12.000 m2
  • Su Zhou, Jin Jia Ba, Chiny – zakład o powierzchni 55.000 m2, utworzony w 2008 roku.
  • DeWitt, Iowa, Stany Zjednoczone – najnowsza fabryka o powierzchni 59.000 m2.

Zużyte elementy (zęby, lemiesze) z grupy tzw. Ground Engaging Tools (GET) powodują znaczące opory w trakcie pracy maszyny co z kolei przekłada się na nadmierne zużycie istotnych elementów lub zespołów roboczych. Udział GET w całkowitych kosztach maszyny jest minimalny, natomiast straty spowodowane przez zużyte elementy mogą być bardzo istotne. Począwszy od zwiększonego zużycia paliwa, przez nadmierne obciążenie układu hydraulicznego i mechanicznego do wysokich obciążeń dla pracy podwozi gąsienicowych. Sytuację można obrazowo porównać do cięcia ostrym i tępym nożem, czy cięcia ostrą lub tępą piłą. W którym przypadku bardziej się spocimy?

W związku z powyższym proponujemy wymianę zużytych elementów GET na nowe produkcji Black Cat Blades oferowane przez firmę Glimat. Black Cat Blades produkuje kompletną gamę najwyższej jakości części GET dla wszystkich marek OEM w branży budowlanej. Zęby, adaptery, lemiesze, narożniki i pozostałe elementy są produkowane z wysokostopowej stali borowej i hartowane termicznie tak aby odpowiadały wymogom zastosowania w branży budowlanej. Gatunki stali z dodatkiem boru przeznaczone są do hartowania lub odpuszczania. Właściwości mechaniczne tych materiałów sprawiają, że są one niezwykle odporne na ścieranie i szczególnie przydatne w zastosowaniach konstrukcyjnych wymagających dużej wytrzymałości, co powoduje wydłużenie okresu eksploatacji. Zarówno wyspecjalizowane stopy stali jak i surowe przestrzeganie tolerancji hartowania termicznego przyczyniają się do najwyższej możliwej jakości części GET produkcji Black Cat Blades.

Części Ground Engaging Tools (GET) sprzedawane przez Glimat Sp. z o.o. są objęte gwarancją w zakresie wad materiałowych bądź przetworzenia materiału (wykonania) w warunkach normalnego zużycia i użytkowania przez okres 12 miesięcy, poczynając od daty dostarczenia bezpośredniemu klientowi. Gwarant pokrywa 100% kosztów elementów GET, które podczas prawidłowego użytkowania uległy uszkodzeniu (pęknięciu, złamaniu) ze względu na wadliwy materiał lub też wykonanie przez cały okres gwarancji. Gwarancja nie obejmuje części i elementów podlegających normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Dla tych części standardowa gwarancja ma zastosowanie wyłącznie w przypadku gdy można jednoznacznie wykazać, że ewidentnie wystąpiła wada produkcyjna części.

Glimat sp. z o.o. bazując na latach doświadczenia w branży doskonale zdaje sobie sprawę iż oferta przedsiębiorstwa powinna opierać się w głównej mierze na częściach OEM ( Original Equipment Manufacturer ) - są to części które pochodzą dokładnie z tych samych fabryk w których produkowane są podzespoły oryginalne z tym że z logiem fabryki a nie producenta maszyn.

I tu mamy odpowiedź na pytanie czy oryginał, czy zamiennik. Oczywiście zamiennik. Zamiennik wysokiej jakości, zakupiony w firmie o ustalonej reputacji na rynku czyli u nas.

Są oczywiście klienci, którzy preferują części oryginalne i takie podejście należy uszanować, trzeba się jednak liczyć z wysoką ceną produktu, często nieadekwatną do celu który chcemy osiągnąć.
Istnieje również grupa klientów dla których jedynym kryterium jest cena. Różne są przyczyny takiego podejścia do tematu. Część klientów posiada stare maszyny, w które nie chce inwestować, część używa maszyny do wykonania konkretnego zlecenia, po wykonaniu maszynę sprzedaje, inni chcą po prostu zaoszczędzić. Takie podejście również trzeba uszanować, trzeba jednak mieć świadomość, że w efekcie można więcej stracić niż zyskać ryzykując zakup towaru o niskiej jakości.

Sukces to jakość produktu – jakość to ciągła odpowiedzialność za proces produkcyjny. Dlatego właśnie Glimat oferuje elementy GET produkcji Black Cat Blades.
Podstawową cechą linii produktów BCB jest to, że jego produkcja jest całkowicie zarządzana wewnętrznie : od projektu składnika do doboru materiału , poprzez produkcję . Liczne kontrole jakości przeprowadzane są począwszy od zakupu surowców, w oparciu o know-how i wiedzy specjalistycznej w dziedzinie procesów hutniczych i materiałów metalowych. Szeroka wiedza obejmuje całą złożoność procesu produkcji od odlewania przez obróbkę termiczną do malowania .

Elementy GET produkcji Black Cat Blades są najbardziej kompletną ofertą na rynku.

 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!