Lemiesze do maszyn catepillar cat komatsu volvo
Lemiesze do maszyn catepillar cat komatsu volvo

Lemiesze do maszyn catepillar cat komatsu volvo

Nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać do tego, że sprawnymi, nowymi narzędziami pracuje się efektywniej i przyjemniej. Jest to prawda uniwersalna i dotyczy w równym stopniu narzędzi majsterkowicza, jak i najpotężniejszych maszyn budowlanych. Pogięte lemiesze, z połamanymi zębami z pewnością radykalnie spowolnią pracę każdej, nawet najpotężniejszej spycharki. Podobnie rzecz ma się z czerpakiem koparki. Tutaj także nabieranie urobku w przypadku bezzębnej, uszkodzonej łyżki będzie mocno utrudnione. Straty powodowane przez niesprawne oprzyrządowanie maszyn budowlanych są policzalne i bardzo konkretne.

  • Po pierwsze: praca niesprawną maszyną znacznie wydłuża czas wykonywanego zadania, a przecież, jak mówi znane powiedzenie „czas to pieniądz”.
  • Po drugie: niesprawne narzędzie urabiające wymaga większej siły, a więc większego zużycia paliwa.
  • Po trzecie: przykładanie większej siły do wprawienia w ruch niesprawnego narzędzia urabiającego w sposób nadmierny obciąża wszystkie istotne układy maszyny budowlanej.

To wszystko przekłada się na oczywiste, wymierne i to niemałe straty finansowe.

Zważywszy na fakt, że oprzyrządowanie w postaci czerpaków czy lemieszy (są to elementy z tak zwanej grupy Ground Engaging Tools, w skrócie GET) stanowi niewielki koszt całej maszyny, wskazane jest, aby było ono wymieniane zawsze, gdy ulegnie, nawet minimalnemu, uszkodzeniu. Dobrym rozwiązaniem byłaby wymiana uszkodzonego oprzyrządowania z grupy GET na elementy nowej generacji produkowane pod marką Black Cat Blades, a sprzedawane przez Glimat. Zęby, adaptery, lemiesze, czerpaki, narożniki i inne podobne części marki Black Cat Blades wytwarzane są z wysokogatunkowej stali borowej, specjalnie hartowanej termicznie, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość i żywotność.

 

Lemiesze do spycharki

Lemiesze do koparki

Lemiesze do ładowarki

2017-01::1484300998-6.jpg

Lemiesze do równiarki

2017-01::1484301001-8.jpg

Lemiesze łyżki na wymiar

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!