PRZENOŚNA PRASA HYDRAULICZNA – KONSERWACJA PODWOZIA GĄSIENICOWEGO

Przenośna prasa hydrauliczna:

Szybsza i bezpieczniejsza konserwacja łańcucha gąsienicy.

Jednym z głównych wymagań w sektorze maszyn do robót ziemnych jest możliwość wykonywania konserwacji i napraw w miejscu pracy szybko i bezpiecznie. Aby to osiągnąć, potrzebujesz mocnego, wszechstronnego sprzętu, który wymaga minimalnego wysiłku fizycznego operatora.

Przenośne prasy hydrauliczne są idealnymi narzędziami do wykonywania czynności związanych z konserwacją łańcuchów gąsienicy. Przenośne prasy ułatwiają wkładanie i wyjmowanie sworzni łańcucha gąsienicy, które łączą już zmontowane lub wymagające montażu odcinki. Są lepsze niż ręczna interwencja w przypadku małych i średnich maszyn gąsienicowych, ponieważ przyspieszają pracę i zmniejszają ryzyko dla operatorów.

Przenośne prasy hydrauliczne ITR

System prasy ITR składa się z przenośnej prasy z tłokiem hydraulicznym zdolnym do wytworzenia maksymalnego nacisku nominalnego 100 ton oraz zespołu napędowego, którym może być:
pompka ręczna lub jednofazowy 230 V / trójfazowy 400 V napęd elektryczny.

Wraz z prasami ITR zaprojektowano specjalne zestawy wyposażenia dostosowane do określonych typów łańcuchów. Obecnie dostępna gama obejmuje wszystkie główne modele maszyn gąsienicowych na rynku o podziałce od 140 mm do 215 mm.

Przenośna prasa hydrauliczna ITR z pompą ręczną (TOPR100M)

Ręczny napęd pompy nie wymaga zewnętrznych źródeł energii. To sprawia, że ​​jest idealny, gdy połączenia elektryczne są problematyczne lub niemożliwe. Pompa ręczna posiada dwa stopnie ciśnienia z automatycznym przełączaniem z pierwszego na drugi i jest wyposażona w:
- zawór maksymalnego ciśnienia;
- zawór z dźwignią trójpozycyjną;
- 4-drożny rozdzielacz i manometr.

ITR USCO dostarcza również dwa węże wysokociśnieniowe z szybkozłączkami do podłączenia do przenośnej prasy.

Przenośna prasa hydrauliczna ITR z zespołem elektrycznym (TOPR100E)

Praca z zespołem elektrycznym jest jeszcze łatwiejsza i szybsza, ale wymaga zewnętrznego zasilania elektrycznego, które może być również dostarczone z małego generatora. Posiada elektrycznie sterowaną pompę zapewniającą dwa stopnie ciśnienia z automatycznym przełączaniem z pierwszego na drugi oraz wyposażony jest w:
- rozdzielacz ręczny 4-drożny z 3-pozycyjną dźwignią i manometrem;
- wewnętrzny zawór bezpieczeństwa, skalibrowany fabrycznie na maksymalne ciśnienie robocze;
- zawór zewnętrzny dostosowany do wszystkich ciśnień pośrednich, zgodnie z wymaganiami warunków użytkowania.

W razie potrzeby pompa elektryczna może pracować w sposób ciągły lub przerywany. ITR USCO dostarcza również dwa węże wysokociśnieniowe z szybkozłączkami do podłączenia do przenośnej prasy.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych przenośnych prasach z pompami ręcznymi lub zespołami elektrycznymi: idealne urządzenie do interwencji na miejscu, oszczędzające czas, zmniejszające ryzyko oraz wysiłek operatora.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!