USCO NA TARGACH BAUMA 2016

W dniach 11 do 17 kwietnia odbyły się 31. Międzynarodowe Targi Specjalistycznych Maszyn Budowlanych, Sprzętu i Urządzeń Stosowanych w Budownictwie oraz Maszyn Górniczych Bauma 2016. Jest to największa na świecie impreza w branży i od lat ściągają na nią firmy z całego świata.

Impreza jest organizowana w cyklu trzyletnim i jest to najważniejsze oraz największe na świecie wydarzenie branżowe w sektorze budowlanym. Pierwsza edycja miała miejsce w roku 1954. Z roku na rok targi przyciągają więcej wystawców i zwiedzających. Co roku przyjeżdża tam kilkaset tysięcy gości. W tym roku w Monachium zaprezentowało się 3423 wystawców z 58 krajów (1263 z Niemiec oraz 2160 spoza tego kraju – rekordowe 63%). Zaprezentowali oni swoje produkty na powierzchni wynoszącej 605 tys. m2. Jak wynika z wypowiedzi wystawców po zakończeniu targów, w tym roku odnotowali oni bardzo duże zainteresowanie sprzętem budowlanym, odbyli liczne spotkania biznesowe i przyjęli wiele zamówień. Zgodnie podkreślali, że tegoroczna Bauma okazała się pod tym względem dużym sukcesem.

Targi odwiedziła rekordowa liczba gości z całego świata – około 580 tys. (dla porównania w 2013 r. do Monachium przyjechało 3420 wystawców z 57 krajów oraz 530 tys. zwiedzających, czyli o ponad 9% mniej niż w tym roku). Najwięcej gości przyjechało z: Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Rosji, Polski i Czech.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!